Quarto E Banheiro Privativos - Ingleses
Gästerna på det bekväma hotellet Quarto E Banheiro Privativos - Ingleses Florianópolis kan besöka Brasil Atacadista, som ligger mindre än 5 minuters promenad bort. Detta bekväma hotell har också en parkering.
Här bor du inom 7 km från Praia da Lagoinha-stranden och inom 4 km från Brava-stranden. Du kommer att befinna dig inom några kvarter från Ingleses Beach. Busshållplatsen Rua Intendente Joao Nunes Vieira är belägen ungefär 10 minuter till fots från Quarto E Banheiro Privativos - Ingleses i Florianópolis som ligger cirka 40 minuters bilresa från tågstationen Main Bus.
Rummen på hotellet erbjuder matplats och balkong, och har plattskärms-TV med satellitkanaler. För din bekvämlighet, finns det också vattenkokare, kylskåp och köksredskap. Trevliga detaljer inkluderar en separat toalett och en dusch, tillsammans med hårtorkar och handdukar.
När du bor på hotellet Quarto E Banheiro Privativos - Ingleses kan du välja mellan olika matställen i närheten, som Chico Ingleses, som ligger mindre än 500 meter bort, eller O Forno Pizzaria på 5 minuters gångavstånd.
- Lokala sevärdheter
- Praia dos Ingleses950 m
- Flygplatser
- Florianopolis Flygplats38 km
- Tågstationer
- Main Bus Station24 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Parkering
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
På rummet
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilken tågstation ligger i närheten av hotellet Quarto E Banheiro Privativos - Ingleses?
Den närmaste tågstationen är Main Bus, som finns cirka 40 minuters bilresa från hotellet Quarto E Banheiro Privativos - Ingleses. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Quarto E Banheiro Privativos - Ingleses?
Gäster på hotellet Quarto E Banheiro Privativos - Ingleses kan parkera sina fordon på gratis privat parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Quarto E Banheiro Privativos - Ingleses?
Gästerna på hotellet Quarto E Banheiro Privativos - Ingleses måste checka ut vid 13:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Quarto E Banheiro Privativos - Ingleses?
Det genomsnittliga rumspriset på hotellet Quarto E Banheiro Privativos - Ingleses är 50$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.